Jednoduchosť a pohodlie: Predaj na Amazone

V poslednej dobe sa dozvedáme o ďalších slovenských firmách, ktoré vyskúšali predaj na Amazone. Zvýšili vďaka tomu svoje zisky a upevnili svoju pozíciu na trhu. V nasledujúcich pár vetách si v skratke predstavíme spoločnosť Amazon, jej vlastnosti a možnosti, ktoré sú kľúčové pre tento druh internetového podnikania.

AMAZON FBA

Fulfillment by  Amazon. Jazykovo zdatnejším jedincom to napovie, že tovar dodáva Amazon. Ako to však funguje? Vy predávate, Amazon sa stará. Vaše produkty odošlete do centrálnych skladov v Európe a sledujete, ako sa váš jedinečný produkt predáva. Amazon vyrieši ostatné náležitosti, akými sú balenie tovaru, logistika, odoslanie a sledovanie tovaru. Taktiež si nemusíte robiť starosti s reklamáciami a vrátením tovaru. Tie sú tiež v réžii tohto internetového giganta.

 Začína to zaregistrovaním konta, zalistovaním prvých produktov a naskladnením. Naskladnenie funguje jednoducho, nahlásite, ktoré produkty odosielate a stránka vám vygeneruje, do ktorého európskeho skladu máte tovar poslať. Tovar musíte mať správne označený pomocou čiarového kódu, ktorý si vygenerujete priamo na konte predajcu Amazonu. Následne je tovar bezpečne uložený v sklade Amazonu, odkiaľ čaká na odoslanie. Pokiaľ sa tovar náhodou poškodí, Amazon vám vráti peniaze. Celá transakcia je odteraz automatizovaná, ak sa tovar predá, v momente o tom dostanete upozornenie a zmení sa vám stav skladových zásob v účte predajcu. Jednoduché, však? Ale to ešte nie je všetko. Spoločnosť dbá hlavne na spokojnosť zákazníkov, čo znamená, že majú veľmi dobre vyriešený zákaznícky servis. Pokiaľ sa bude ale jednať o veľmi špecifickú otázku, na ktorú podpora nebude vedieť odpovedať, kontaktujú Vás (alebo poverenú osobu). A čo ďalej? Prechádzame k najlepšiemu bodu, vyplácanie peňazí. Uskutočňuje sa každé dva týždne, peniaze sú vložené priamo na váš bankový účet.

Aké sú teda povinnosti pre vás ako predajcu? Pokiaľ chcete úspešný predaj cez Amazon, nestačí len odoslať tovar a čakať, kým niekto nájde presne to, čo ponúkate. Na to je vytvorená funkcia Amazon Ads, ktorá je zameraná na internú propagáciu produktu. Pomocou množstva cielení môžete zobraziť váš tovar potenciálnym zákazníkom a zvýšiť svoje šance na predaj. Slovenská spoločnosť Visitero sa zaoberá profesionálnym nastavením kampaní na Amazone, ktoré sú nutné na zvýšenie predaja a na správne zobrazovanie inzerátu návštevníkom. Taktiež vám pomôže so založením účtu, vyriešení dôležitých náležitostí, ktoré sú nutné vyriešiť pred samotným predajom (napríklad s vytvorením EAN kódov, ktoré sú nutné na predaj produktu) a zalistovaním produktov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *