Letná pohoda s bazénom

Pre vytvorenie letnej pohody zvyčajne netreba veľa. Možno len oddych v tieni na terase, alebo vychádza v lese a pár jahôd. Niekto naloží rodinu do auta a na druhý deň už oddychujú pri mori.

Aj tí, ktorí z rôznych dôvodov tento rok pred dovolenkou v zahraničí uprednostnia ešte radšej preventívne opatrenia, isto plánujú oddychovať. Namiesto dovolenky pri mori možno bude stačiť návšteva termálneho kúpaliska alebo prírodného kúpaliska kdesi na priehrade alebo na brehu rieky.

Slovenské vodné plochy zažijú po rokoch strádania zrejme znova bohatú návštevu.
Pre vytvorenie letnej pohody však možno stačí ešte menej. Napríklad taký nafukovací bazén. Je to ideálny vynález. Zmestí sa do krabice, čiže je dokonale skladný na rozdiel do svojich laminátových bratrancov, ktorých prevážajú nákladiaky s označením “Nadrozmerný náklad”.

Na postavenie nafukovacieho bazéna netreba stavebné povolenie, netreba dokonca ani nič kopať – v návode na použitie je dokonca vyslovene napísané, že sú len na použitie na povrchu.

Nafukovací bazén s horným nafukovacím golierom ide dokonca tak ďaleko v zjednodušovaní, že sa postaví sám. Stačí len skontrolovať či mierne upraviť povrch, rozvinúť podložku a samotný bazén. Potom už len nafúkať golier a začať napúšťať vodu. Vztlak zdvihne bazén do výšky aj bez zásahu ľudskej ruky.

Pri napúšťaní bazéna treba byť pripravený na to, že najmä prvé napúšťanie síce môžeme začať do 10 minút po vybalení, ale môže chvíľu trvať. Objem bazéna je totiž v mierach nás, ktorí napĺňame maximálne kávovar či vedro s vodou niekoľko sto či tisíc násobne väčší.
Preto možno nie je na škodu využiť ponorné čerpadlo a iný dostupný zdroj čistej vody ako je vodovod.

Po skončení sezóny stačí bazén vypustiť (opäť sa môže uplatniť ponorné čerpadlo) a namiesto bazéna môžeme v záhrade rozložiť napríklad záhradný ratanový nábytok. To je ďalšia výhoda, ktorú má nafukovací bazén – potrebuje relatívne málo miesta a aj to málo neobsadí permanentne.

Samozrejme, aj nafukovací bazén má mierne nevýhody. Napríklad citlivosť na rôzne ostré predmety.  Ale vyvažuje ich takým množstvom výhod, že nie je dôvod váhať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *