Canva – skvelá aplikácia aj pre (ne)grafikov

Potrebujete vytvoriť plagát alebo upraviť príspevok na Instagram? V dnešnej dobe si už nemusíme najímať grafika na každú maličkosť, pretože máme možnosť urobiť si to aj sami. V tomto článku vám odporúčam aplikáciu, s ktorou nielen jednoducho navrhnete to, čo potrebujete, ale ešte sa do nej aj bezpodmienečne zamilujete.

Nekonečno možností

Ak by som mala definovať Canvu, na základe mojich skúseností, jednou vetou, bolo by to: Nekonečno možností. Príspevky, stories, pohľadnice, prezentácie, plagáty, pozvánky, životopisy  a veľa, veľa ďalších. Na každý jeden máte vopred vytvorených mnoho návrhov od profesionálov, ktoré môžete následne upravovať, alebo začať úplne od začiatku. 

Zadarmo

Dobrou správou je, že o peniaze sa netreba báť. Aplikácia na stiahnutie a aj online verzia sú prístupne zadarmo. Avšak, je pravda, že v každej možnosti výberu (font, template, obrázky,…) máte na výber aj zadarmo aj zamknuté možnosti v pro platenej verzií. Pokiaľ ste sa na Canve už stali závislí a nie ste si istý, či chcete za prémium účet utratiť peniaze, Canva vám ponúka prvých 30 dní zadarmo. Následne sa dá samozrejme zrušiť. Ďalším platným doplnkom je aj digitálna tlač svojho návrhu. Či už je to tlač vizitiek, kalendárov, pozvánok alebo aj tlač brožúr. Pravdou je, že cena je trochu predražená, ale či si túto možnosť zvolíte, je už na vás.

Spolupráca 

Ďalšou výhodou, ktorú som často využívala, je spôsob tímovej spolupráce, ktorú Canva poskytuje. Pokiaľ si nie ste istý svojím návrhom a chcete ho niekomu poslať na úpravu, stačí mu svoj dizajn zdieľať a následne na ňom pracovať spoločne. Taktiež sa dá táto vymoženosť využiť, ak robíte prezentáciu s viacerými ľuďmi, keďže nie ste závislí jeden od druhého.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *