Dobrý mikrofon je základ pri streamovaní. Kvalitné aktivne reproduktory základ pri sledovaní streamu.

Skvelý mikrofon a kvalitná kamera sú dobrým základom, ak chcete streamovať. Aktivne reproduktory sú zas praktickou pomôckou pre tých, ktorí si stream chcú v plnej zvukovej kvalite 

S prichádzajúcou zmenou technológii a so stále väčšou digitalizáciou v každej oblasti prichádzajú aj nové možnosti práce z domu. Jedna z profesií, ktorá na základe digitálneho pokroku vznikla je profesia takzvaného streamera. Áno, aj takto sa dnes dajú zarábať peniaze online. Čo k tomu potrebujete? Okrem kvalitného PC zariadenia to bude práve kvalitný mikrofon. Pokiaľ chcete streamovať hry, určite nebude na zahodenie dobrá grafika a výkonný procesor, ktorý oceníte, nech budete streamovať čokoľvek. Pri dlhej práci s PC by ste nemali zanedbať ani také detaily ako je dobrá a nie tak ľahko zničiteľná klávesnica a myška. ( Poznámka autora: pri streamovaní sa okrem spomínanej techniky odporúča myslieť aj na vlastné zdravie. Preto nezabudnite na ani na vhodný PC stôl a kvalitnú stoličku. Okrem toho, aj v tomto prípade treba myslieť na detaily. Patria k nim napríklad ergonomická podložka pod myš, alebo stolček, na ktorý si môžete vyložiť nohy, aby ste za počítačom sedeli naozaj správne.)

A čo na to tí, ktorí vás sledujú? Ak máte vy naozaj skvelé vybavenie a dobrý mikrofon, nemali by mať vaši fanúšikovia problém s prehrávaním vašich streamov. Predsa len si však môžu pomôcť, pokiaľ si k svojmu PC, mobilu či tabletu pripoja či už pasínvne reproduktory, alebo prenosnejšie aktivne reproduktory.

Inou kategóriu sú umelci, ktorí musia udržiavať so svojími fanúšikmi nepretržitý kontakt, a to hlavne cez sociálne siete. Najmä v čase rôznych kríz, keď sa ľudia z najrôznejších dôvodov osobne nemôžu zúčastňovať live koncertov je pre umelcov dokonalou náhradou za osobný kontakt práve live stream. Kvalitný mikrofon pri streamovaní ocenia všetci umelci, či už sú to herci, komici alebo hudobníci, ktorí sa svojich fanúšikov snažia potešiť aj online. 

Kvalitné aktivne reproduktory zasa fanúšikom spríjemnia sledovanie týchto prenosov na ich strane. Tým, ktorí sú na cestách dokonca dvojnásobne, keďže aktivne reproduktory výrazne zvýšia kvalitu prenosu zvuku, pričom mnohé z nich nie je nutné pri používaní zapájať do zdroja elektrickej energie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *