Poistite svoju bezpečnosť modernými výdobytkami technológie

Každý z nás do určitej miery využíva vo svojom každodennom živote nové technológie. Stačí, keď sa rozhliadneme po svojej domácnosti. Či už nám pohľad padne na ten najbežnejší nástroj, mobilný telefón, ktorý sa sám o sebe už medzi novinky neradí, ale neustále pribúdajú nové modely s čoraz komplexnejšími funkciami. Alebo sa naša pozornosť zameria na tlačiareň, plazmovú televíziu či stolný počítač. Nedá sa pochybovať o tom, že nových technológií je stále viac a postupne zapĺňajú naše priestory doma alebo v práci. V tomto článku si predstavíme dve užitočné zariadenia a ich praktické využitie.

Termovízie

Pod termínom termovízie si predstavíme zariadenie slúžiace na vytvorenie obrazu pomocou infračerveného žiarenia. Tieto zariadenia zviditeľnia obraz, ktorý sa svojou teplotou odlišuje od okolia.

Využitie

Detekcia rozloženia teploty, napríklad v interiéri. Pomocou termovízií sa dá odhaliť unikanie tepla.

V elektroinštaláciách, rozvádzačoch a stavebníctve, ako aj počas kontrol a revízií elektrických zariadení. Termovízie dokážu identifikovať chybu, ktorá nie je viditeľná voľným okom. Vďaka tomu môžu zabrániť väčšej poruche.

V bezpečnostných aplikáciách pre vojenské aj civilné účely. Napríklad pri ochrane budov pred vniknutím alebo pri hľadaní nezvestného človeka v odľahlej oblasti.

IP kamery

IP kamera sa dá opísať ako kombinácia kamery a počítača. Tieto kamery prenášajú signál cez internetový protokol. Vďaka tomu sú schopné ukladať záznam v digitálnej podobe. Ten sa dá uložiť na disk počítača, server, no aj na DVR videorekordér.

Využitie

Slúžia na ochranu budov a majetku. IP kamery sa dajú nainštalovať zvonku stavby, ale aj priamo v jednej z miestností.

Komerčné využitie týchto kamier je tiež rozšírené. V tomto prípade sa jedná o profesionálne sieťové kamery a takmer vždy ide o komplexný systém niekoľkých zariadení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *