Nevyhnutné vlastnosti každého kvalitného manažéra

Manažment je v poslednej dobe veľmi populárne, no zároveň nepochopené povolanie. Pritom, bez poriadneho manažéra, ide akákoľvek inštitúcia dole vodou. Len si to predstavte. Učiteľ, ktorý nemá na hodinách systém a rešpekt, vrchná sestra, ktorá nevie zdravotným sestrám rozdeliť služby. No a vo fabrike bez profesionálneho riadenia výroby a riadenia údržby od kvalifikovaného manažéra, by dopadlo kompletným fiaskom.  

V tomto článku sa dočítate niekoľko esenciálnych kvalít úspešného manažéra.

Schopnosť sebamotivácie

Mať schopného manažéra je jedna vec. No mať vo vedení človeka, ktorý nemá zápal pre svoju prácu je vec druhá. Práve on je v pozícií, kde musí motivovať ostatných, on musí byť ten hnací motor, Je v poriadku na istú dobu spomaliť, stratiť vášeň. No práve správny manažér vie kedy treba nájsť motiváciu aj v horších časoch.

Komunikačné schopnosti

Je to stará známa pesnička: Komunikácia je základ. My ľudia však máme tendenciu v tejto oblasti zlyhať a počuť niečo úplne iné, čo nám hovoria. Tak isto aj v práci. Nastane problémová situácia, nikto nevie, čo sa deje. Sme unavení, nervózni, netrpezliví. V tej chvíli má vstúpiť človek, ktorý jasne odkomunikuje čo sa stalo, aké sú nasledovné kroky a čo od nás vyžaduje. Bez správnej komunikácie na vedúcej pozícií sa žiadna inštitúcia nepohne. 

Sebavedomie bez arogancie

V neposlednom rade je tu reprezentácia firmy vnútri aj vonku. Nie je dobré mať na čele svojej práce človeka, ktorý je ustráchaný a radšej zostáva v pozadí. Sebavedomie alebo sebadôvera reflektuje nie len obraz jeho kompetentnosti ale aj obraz celej firmy a určite jej aj pridáva na cene. Privysoké sebavedomie však zvykne prerásť do arogancie, či u voči konkurencií, klientom alebo aj k podriadeným. A tam kde vládne arogancia, nikdy nemôže byť príjemná atmosféra, v ktorej ľudia podávajú výkony, aké dokážu za iných podmienok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *